Czy chcielibyście, aby Wasze dziecko zasypiało spokojnie z uśmiechem na buzi?

No pewnie… Każdy by chciał. Byłoby także wspaniale, gdyby maluch miał piękne, radosne i bajecznie kolorowe sny...
Dobranocny ogród... jest współczesną adaptacją, tradycyjnych obrazkowych książeczek dla dzieci, która zabiera je w pobudzającą wyobraźnię podróż, do świata pełnego kolorowych, przesympatycznych i zabawnych stworzeń. Program jest w równej mierze zabawny co uspokajający, mający zarazem uczyć, bawić i wyciszać dzieci.

Najważniejsze, aby oglądające go dzieci śmiały się. Kiedy słyszysz, że dziecko śmieje się oglądając program, wiesz, że jest on zrozumiały i wciągający. Oznacza to również, że dzieci dobrze się bawią, myślą w trakcie oglądania, i spędzając czas w radosnej atmosferze – najlepszej do uczenia się nowych, i zapamiętywania starych rzeczy. Wszystkie piosenki, słowa i gry słowne, są dostosowane dla najmłodszych i ich naturalnego zainteresowania grami językowymi.

Program stara się pokazać mycie twarzy, zębów i kładzenie się do łóżka w sposób zabawny, i mamy nadzieję, że choć cząstkę z tego, rodzice wprowadzą do codziennych, nierzadko stresujących czynności. W trakcie oglądania programu, dzieci będą się czuły szczęśliwe i bezpieczne, a on sam nie raz wywoła na ich twarzy uśmiech. Teletubisie pokazały, że dzieci na całym świecie, śmieją się w tych samych momentach. Najważniejsze, że pod względem edukacyjnym program daje dzieciom bardzo wiele. Jest napisany w taki sposób, aby rozwijać w najmłodszych dzieciach chęć do poznawania, a także tradycyjne umiejętności liczenia i rozpoznawania kształtów.